Serpent & Fire v kostce

Koncert Serpent & Fire v podání sopranistky Anny Prohasky a uznávaného barokního orchestru Il Giardino Armonico bude zlatým hřebem 14. ročníku Hudebního festivalu Znojmo. 29. července zažije jízdárna Louckého kláštera nebývalý koncert. Cenami ověnčení účinkující si vybrali Znojmo jako jediné místo v ČR, kam zavítají se svým turné, které v překladu zní Had a oheň.

Serpent & Fire v kostce

Serpent & Fire v kostce

Příběhy dvou velkých královen a fascinujících žen: vládkyně Kartága, královny Dido, a královny Kleopatry, vládkyně Egypta. Jedná se o skvěle zpracované dílo, jež umocňuje naprosto strhující hudba v podání orchestru Il Giardino Armonico a zpěv úžasné rakouské sopranistky Anny Prohasky. Posluchači a milovníci klasické hudby na té nejvyšší úrovni si přijdou na své.

 

IL GIARDINO ARMONICO

..zahrada harmonie ve Znojmě. 

Italský orchestr dirigenta Giovanni Antoniniho se dnes řadí k přednímsvětovým hudebním souborům a je vysoce hodnocen odbornou veřejností,kritiky ale i laiky. Soubor nahrál již 39 desek a pyšní se řadou ocenění, včetně cen Grammy, Gramophone nebo Diapason d‘Or. Specializuje se převážně na barokní a klasicistní hudbu 17. a 18. století. Hraje na dobové nástroje a patří ke špičce v poučené interpretaci.

ANNA PROHASKA

..operní diva světového věhlasu


Rakouská sopránová operní pěvkyně oceněná za album Serpent & Fire cenou Mezinárodní klaciské hudby (International Classical Music Awards). Účinkovala s Cleveland Orchestra, Los Angeles Philharmonic Orchestra, NHK Symphony Orchestra Tokyo, London Symphony Orchestra, Vídeňskou a Berlínskou filharmonií a se spoustou dalších. V současnosti patří k nejuznávanějším sopránovým operním zpěvačkám celého světa.

Co o koncertu říkají?

Anna Prohaska, cenami ověnčená sopranistka 

„Myslím, že Serpent and Fire je zajímavou ukázkou toho, jak orchestr přináší do hudby pomyslný zvuk beranidla. Je to podle mě vlastně jako hard rock nebo heavy metal. Zpěvák se ve své melodii vznáší na divokých vlnách hudby a nechává se unášet nárazy melodie na skaliska.“


Miloš Štědroň, uznávaný hudební historik


„Il Giardino Armonico bylo vždycky  velkým zážitkem. Dokázali  perfektně interpretovanou hudbu od manýrismu po vrcholné baroko umístit do prostoru a pojednat ji tak, že to byl úchvatný vjem. Ve Znojmě tomu nebude jistě jinak.” 

Roman Válek, umělecký ředitel festivalu


„Koncert proslulého italského barokního orchestru Il Giardino Armonico je národní událostí. Tento soubor by mohl být směle přirovnán k Beatles barokní hudby. Ještě před 10 lety by takový koncert ve Znojmě i kdekoli v České republice patřil spíše do říše science fiction.“ 

Jiří Ludvík,prezident festivalu a nadšenec do realizace velkých snů


„Jde o nejlepší barokní orchestr světa a Anna Prohaska patří mezi pět nejlepších sopranistek dnešních dnů. Je to velká světová hvězda staré hudby a mít je na festivalu je velká pocta. Čekali jsme 8 let, než nás zařadili do turné.”

 

Více o koncertu Il giardino armonico: Serpent & Fire 

Více o il giardino armonico

Více o Anně Prohasce

Dokumenty ke stažení

Důležité informace

Kontakt

Hudbaznojmo, z.s.
Hrnčířská 1/246, 669 04 Znojmo-Přímětice
e-mail: press@hudbaznojmo.cz
tel.: 606 029 286

Informační centrum festivalu

Obroková 10, Znojmo (vedle TIC Znojmo)
provoz: v době trvání Hudebního festivalu Znojmo

Informace o vstupenkách:

vstupenky@hudbaznojmo.cz
tel.: +420 774 443 238

Předprodej vstupenek:

TIC Znojmo , Obroková 10, tel.: +420 515 222 552 

listopad – duben: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–13.00 
květen – červen, září – říjen: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–17.00, Ne 10.00–17.00
červenec – srpen: Po–Pá 08.00–19.00, So 09.00–19.00, Ne 10.00–18.00 

 

 

smsticket