Muzikanti v ulicích 2020

Představujeme vám, na koho se můžete těšit 14. července 2020 na Hudbě (a divadle) v ulicích. Program je od 10:00 do 19:00 na 5 stanovištích v centru Znojma.

Muzikanti v ulicích 2020

Muzikanti v ulicích 2020

SpokoTrio

Kapela SpokoTrio se formovala v průběhu několika let na příležitostných mejdanech ve sklepě, kde právě její tři členové postupně zdokonalovali své vokálně-instrumentální dovednosti. Proces zdokonalování nabral nových obrátek v prosinci 2019, kdy se inkriminovaní aktéři rozhodli založit společně kapelu, jejíž název po obsáhlých debatách stanovili jako SpokoTrio. Od té doby se setkávají na občasných zkouškách, kde společně ladí a zdokonalují repertoár na nejbližší akce. Těžko podrobně charakterizovat hudební žánr, do kterého by se dala skupina zaškatulkovat. Jednoduše se dá však říci, že se snaží publiku představovat hudbu, která baví ji samotnou, a doufá, že se nadšení přenese také na obecenstvo nehledě na to, jak husté zrovna na konkrétním vystoupení je. Aby však skupina zachovala atmosféru večerů u táboráku, hraje výhradně v akustické podobě bez velkých efektů a zásadních ozvučení (fakt, že k němu nemá prostředky, ponechme stranou).

Anna Ondrušová – zpěv
Klára Vystrčilová – ukulele, kytara, zpěv
Jan Ondruš – kytara, cajon, zpěv

spokotrio

JazzyCats

JazzyCats je brněnská jazzová kapela, která hraje swing, jazz a latinu ve vlastní úpravě. Hraje s radostí a pro radost. Kapela má 5 členů:

Tomáš Novotný - piano
Aleš Křenek - kontrabas
Ondřej Buček - bicí
Petr Vašek - housle + tenorsaxofon
Hedvika Šlápotová - zpěv + příčná flétna

jazzy-cats

MUSICA ANTIQUA při hudební škole YAMAHA

Uskupení působí ve Znojmě od roku 2006. Zaměřuje se zejména na starou hudbu, především z období renesance a baroka, muzikanti si ale rádi odskočí např. lidovým a folkovým písním.
Současný soubor tvoří bývalí členové původního uskupení „Musica Antiqua di Znojmo“ (90.léta), učitelé Hudební školy YAMAHA a bývalí či současní žáci. Zaměřuje se zejména na starou hudbu, především období renesance a baroka. Kromě staré hudby si muzikanti rádi „odskočí“ i k jinému žánru a soubor s potěšením hraje i lidové a folkové písně.

musica-antiqua

CM Veltlínek 

Cimbálová muzika Veltlínek vznikla v říjnu 2011 při ZŠ Mládeže ve Znojmě. V dnešní době se počet muzikantů ustálil na dvanácti členech a vystupujeme pravidelně při nejrůznějších příležitostech ve Znojmě a okolí, jako například na Znojemském hudebním festivalu, Slavnostech VOC ve Znojmě, Znojemském vinobraní, soukromých oslavách a podobně. Každý rok také vystupujeme na adventních koncertech s pásmem lidových koled.

Jejich cílem je mít radost ze hry na své hudební nástroje a společným hraním rozdávat radost posluchačům a udržovat tradici lidových písniček.

veltlinek

Whispering crowd

Znojemská hudební skupina, která letos v dubnu oslavila své druhé narozeniny. Hrají covery převážně zahraničních tvůrců, nicméně se v jejich setlistu najde tu a tam i česká píseň. Věnují se převážně rockové tvorbě. Aktuálně pracují i na vlastní tvorbě, kterou chtějí do budoucna rozšiřovat.

whispering-crowd-2

Tereza Nová a Simona Benáčková

Studentky brněnské konzervatoře, které spojuje láska k hudbě jakéhokoliv druhu. Obě začaly hrát na své nástroje už v útlém věku (Tereza na zobcovou flétnu, Simona na flétnu příčnou), a dokonce každá nějaký čas hrála i na ten druhý nástroj. Naštěstí zůstaly u nástrojů jim nejmilejším, a tak vzniklo jejich duo.

tereza-nova-a-simona

Michal Smrčka a Marek Weiss

Duo složené ze Znojmáků Michala Smrčky, člena kapely Jazzy Talking (piano) a Marka Weisse. Blues, jazz & boogie.

Svatotomášský sbor

Svatotomášský sbor byl založen v roce 1998 jako smíšený chrámový sbor při klášterním kostele sv. Tomáše řádu sv. Augustina v Praze. Od počátku je veden sbormistrem Pavlem Vernerem a je zaměřen především na církevní polyfonní hudbu a gregoriánský chorál. Věnuje se však i současné duchovní hudbě. Sbor pravidelně vystupuje v kostele sv. Tomáše. Absolvoval však i nemálo dalších tuzemských i zahraničních vystoupení.

svatomassky-sbor

Tryo

Brněnská kytarovka, která ve své tvorbě snoubí všechny klady současného alternativního rocku - kytarový art.rock s funky, prvky indie a šedesátkové psychedelie. V květnu 2020 vydali první singl z připravovaného debutového alba Sustainable Gardening. Pokrevně spojené duo basa + bicí (Lucie Čejková a Hynek Čejka) doplňuje kytara (Šimon Podrazil) inspirovaná Davidem Gilmourem nebo Kurtem Vilem.

tryo-1

Petr a Silvie Pikartovi

Otec s dcerou, kteří si rádi zazpívají nejen folkový žánr.

pikartovi-foto(1)

Aladin

Vladimír Langer alias Aladin je znojemský písničkář, básník,spisovatel a učitel hry na kytaru a ukulele v Hudební škole Yamaha. Po čtyřleté spolupráci se Zbyňkem Bobrem Horákem z Argemy v kapele Průvan v Kyjově odešel do Čech, kde hrál s houslistou Slávkem Formanem a jazzovým klavíristou Gabrielem Farkašem. Po dvou letech koncertování se vrací na Moravu, kde zakládá rockovou kapelu ÚPM, aby se poté přesunul na Vysočinu, kde se pohybuje ve folkových vodách, ve kterých absolvoval kolem tří stovek koncertů. Někdy i po boku velkých hvězd jako je Honza Nedvěd, Tomáš Kočko, Vlasta Rédl, exArakain Petr Kolář nebo Pavlína Jíšová. Po přesunu do Znojma zakládá a několik let pořádá festival FolkFest a hudební večery zvané Folkoviny. V roce 2016 se potkává s dvojnásobným folkovým Andělem Jiřím Smržem, se kterým od té doby každoročně pořádá akci zvanou Folková setkání v Národním parku Podyjí. Aladin nadále hraje, píše a učí hře na kytaru a ukulele v rodném Znojmě.

aladin-foto

Pavel Šareš

Znojemský zpěvák a kytarista s mottem, že je důležité se usmívat a předávat pozitivní energii dále. Zpívám a hraju pro všechny, co se usmívají rádi. Důležité je si to společně užít.

p-sares

Town Band

Town band je skupina hudebníků složených ze zaměstnanců města Moravský Krumlov. V kapele lze najít starostu, právníka, učitelku, šéfa kultury nebo náčelníka Městské policie. Town band vznikl před 3 roky a hraje folkové, trampské a swingové evergreeny. Oblast působnosti jsou ryze zábavného charakteru, tedy hospůdky, ulice, slavnosti a podobně.

town-band

Dětská scéna

Vystoupení dvacítky mladých šikovných muzikantů do 16-ti let, kteří předvedou své nemalé hudební dovednosti ve hře na klavír, housle, cimbál, flétny, harmoniky, kontrabasu a zpěvu

Duo Furioso

Dvě holky z konzervatoře, které se nerady nudí a chtějí předat radost hudby dál. Přijďte si nás poslechnout 14.7.2020 a vězte, že toho nebudete litovat.

duo-furioso

Anna Šlechtová a Jarmila Ludvíková

Znojemské žestě

CM Vinohrádek DFS Dyjavánek

CM Vinohrádek vznikla z tanečníků našeho souboru. Založil ji a vede Zbyněk Súkup. Naši členové jsou žáky různých základních a středních škol ve Znojmě a okolí. Trénujeme na ZŠ Mládeže 1-2 krát týdně. V rámci souboru doprovázíme taneční skupiny Sýkorky a Okurky a často hrajeme také samostatně při různých příležitostech, jako jsou vinařské akce, vánoční koncerty, ale i soukromé či firemní oslavy. Protože Znojemsko není tradiční folklorní oblastí, tvoří náš repertoár (díky dosídlování přistěhovalců po odsunu Němců) převážně písně z Moravy (Horácko, Slovácko, Valašsko a Lašsko), okrajově písně z Moravsko-slovenského pomezí a výjimečně i písně ze Slovenska a Čech.

vinohradek

Malá CM DFS Dyjavánek

Trio ZáPas

 

 

 

Důležité informace

Kontakt

Hudbaznojmo, z.s.
Hrnčířská 1/246, 669 04 Znojmo-Přímětice
e-mail: press@hudbaznojmo.cz
tel.: 606 029 286

Informační centrum festivalu

Obroková 10, Znojmo (vedle TIC Znojmo)
provoz: v době trvání Hudebního festivalu Znojmo

Informace o vstupenkách:

vstupenky@hudbaznojmo.cz
tel.: +420 774 443 238

Předprodej vstupenek:

TIC Znojmo , Obroková 10, tel.: +420 515 222 552 

listopad – duben: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–13.00 
květen – červen, září – říjen: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–17.00, Ne 10.00–17.00
červenec – srpen: Po–Pá 08.00–19.00, So 09.00–19.00, Ne 10.00–18.00 

 

 

smsticket