Jana Šrejma Kačírková

Česká operní pěvkyně a držitelky dvou cen Thálie za mimořádný jevištní výkon v oblasti opery vystoupí na letošním Hudbením festivalu 20.7. na zámku Vranov nad Dyjí..

Jana Šrejma Kačírková

Jana Šrejma Kačírková

Jana Šrejma Kačírková se narodila v Českých Budějovicích. V roce 2006 absolvovala Pražskou konzervatoř. V době studií získala řadu ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

V roce 2006 se stala hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a od roku 2010 zde působila jako stálá členka souboru opery. V rámci svého stálého angažmá účinkovala jako Violetta (La traviata), Mařenka (Prodaná nevěsta) a v hlavních rolích Donizettiho oper Anna Bolena, Maria Stuarda a Roberto Devereux. Od roku 2016 je stálou členkou souboru Národního divadla Brno, kde vystupuje v rolích Violetty (La traviata), Donny Anny (Don Giovanni), Micaely (Carmen) a Komtesy Adèle (Le Comte Ory), Lišky (Liška Bystrouška), Juliette (Tři fragmenty z Juliette) a Elle v opeře La voix humaine.

Od roku 2016 je členkou Národního divadla v Brně, stálým hostem Národního divadla v Praze, Slovenského národního divadl v Bratislavě a Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. V Národním divadle v Praze debutovala v roce 2010 v roli Adiny z opery Nápoj lásky G. Donizzetiho. Od té doby zde nastudovala role Konstanze (Únosu ze serailu), Susanny (Figarova svatba), Terinky (Jakobín), Donny Anny (Don Giovanni) a Julie (Romeo a Julie). Na scéně Slovenského národného divadla v Bratislavě se představila v rolích Donny Anny (Don Giovanni) a Fiordiligi (Cosí fan tutte) a Violetty (La traviata). V roce 2015 vystoupila poprvé před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově jako Rusalka.

Jana Šrejma Kačírková vystoupila na řadě významných mezinárodních hudebních festivalů – na letním festivalu v italském Ercolanu, v Teatro Politeama Greco v Lecce, na Pafos Afrodite Festival na Kypru, MHF Pražské jaro, MOF Smetanova Litomyšl, MHF Petera Dvorského a na MHF Český Krumlov, na kterém účinkovala společně s José Curou. V roce 2018 zpívala Lišku ve stejnojmenné opeře Leoše Janáčka při příležitosti znovuotevření zrekonstruovaného Janáčkova divadla v Brně a zahajovacího představení festivalu Janáček Brno. Tato premiéra byla živě zaznamenávána v rámci OperaVision.

Vystupuje pod taktovkou dirigentů, jakými jsou např. P. Altrichter, T. Brauner, O. Dohnanyi, E.Dovico, P. Gatto, M. Guidarini, M. Ivanovič, F. Haider, R. Jindra, J. Klecker, J. Kynzlink, T. Netopil, O. Olos, M. De Rose, J.Rožeň, A. Sangiorgi, A. Scarano, V. Spurný, R.Štúr, D. Švec, P.Valentovič, F. Zigante a další.
Účinkuje v inscenacích režisérů M. Corradi, P. Formana, P. Gábora, L. Golata, O. Havelky, J. Heřmana, J. Kališové, P. Kartalova, L. Keprtové, I. Krejčího, J. Lauwerse, J. Menzela, J. Nekvasila, P. Mikuláštíka, C. Or, M. Otavy, J. Průdka, L. Pugliese, I. Racka, D. Radoka, S. Sandroniho, R. Szymikové, tvůrčí režisérské dvojice SKUTR (M. Kukučka & L. Trpišovský), L. Štrose, A. Thorwalda nebo M. Weisse.

Repertoár

Ve svém repertoáru má řadu hlavních rolí, za které získala prestižní ocenění – kromě dvou cen Thálie v roce 2012 za ztvárnění role Julie z opery Romeo a Julie Ch. Gounoda a 2013 za mimořádný jevištní výkon v titulní roli Anna Bolena ve stejnojmenné opeře G. Donizzetiho má čtyři ocenění Jihočeských Thálií a čestnou cenu festivalu Opera 2013 „Libuška“ za mimořádnou interpretaci v roli Gildy z opery Rigoletto G. Verdiho.

Výběr z oper:

 • W.A.Mozart - Le nozze di Figaro (Susanna)
 • W. A. Mozart - Cosi fan tutte (Fiordiligi)
 • J.Massenet - Portret de Manon (Aurora)
 • G.Puccini - a Rondine (Lisette)
 • G. Bizet - Carmen (Micaela)
 • A. Dvořák - Rusalka (Rusalka)
 • L. Janáček - Příhody lišky Bystroušky (Liška)
 • A. Rejcha - Argene (Rosane)
 • B. Smetana - Prodaná nevěsta (Mařenka)

Výběr ze mší a oratorií:

 • A.Vivaldi - Gloria
 • W.A.Mozart - Missa in C minor
 • J.J.Ryba - Česká mše vánoční
 • A. Dvořák - Svatební košile
 • L.van Beethoven - Symfonie č. 9, op. 125
 • J. Haydn  Stabat mater, Hob. XXa:1
 • L. Janáček - Glagolská mše

Hudební festival Znojmo 2020:

20.7. NÁVRAT NEJVĚTŠÍHO Z BÁSNÍKŮ

Více o umělkyni

Autor fotografie: Vojtěch Vlk

Důležité informace

Kontakt

Hudbaznojmo, z.s.
Hrnčířská 1/246, 669 04 Znojmo-Přímětice
e-mail: press@hudbaznojmo.cz
tel.: 606 029 286

Informační centrum festivalu

Obroková 10, Znojmo (vedle TIC Znojmo)
provoz: v době trvání Hudebního festivalu Znojmo

Informace o vstupenkách:

vstupenky@hudbaznojmo.cz
tel.: +420 774 443 238

Předprodej vstupenek:

TIC Znojmo , Obroková 10, tel.: +420 515 222 552 

listopad – duben: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–13.00 
květen – červen, září – říjen: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–17.00, Ne 10.00–17.00
červenec – srpen: Po–Pá 08.00–19.00, So 09.00–19.00, Ne 10.00–18.00 

 

 

smsticket