Anna Prohaska

Anna Prohaska (*1983)  je rakouská sopránová operní pěvkyně. Za album Serpent & Fire, které nahrála s Il Giardino Armonico, získala v minulém roce mezinárodní ocenění International Classical Music Awards. I za jiné pěvecké výkony získala vysoce uznávané ceny, čímž se řadí mezi přední pěvkyně z celého světa.

Anna Prohaska

Anna Prohaska

Anna pochází z velmi významné hudební rodiny. Její otec je operní režisér, matka operní pěvkyně, dědeček Felix Prohaska byl dirigentem a učitelem a pradědeček Carl Prohaska byl skladatelem. Narodila se ve Vídni, ale s rodiči se přestěhovala do Berlína. Zde byl jejím soukromým učitelem hudby Eberhard Kloke (německý dirigent a skladatel). Účinkovala s Cleveland Orchestra, Los Angeles Philharmonic Orchestra, NHK Symphony Orchestra Tokyo, London Symphony Orchestra, Vídeňskou a Berlínskou filharmonií a se spoustou dalších.

Je držitelkou mnoha významných ocenění včetně Mezinárodní ceny klasické hudby, kterou získala za spolupráci s nejlepším barokním orchestrem Il Giardino Armonico (album Serpent & Fire). 

Vystupovala na místech jako Cleveland Orchestra, Los Angeles Philharmonic Orchestra, NHK Symphony Orchestra Tokyo, London Symphony Orchestra, Vídeňská a Berlínská filharmonie a spousta dalších. V současnosti patří k nejuznávanějším sopránovým operním zpěvačkám světa.

S Il Giardino Armonico Anna Prohazka vydala vysoce hodnocené album Serpent & Fire. S tímto programem přijede také na Hudební festival Znojmo.

 Serpent & Fire (Had a oheň):

Album je kritiky velmi pozitivně hodnocené operní dílo, které získalo cenu Mezinárodní klasické hudby. Jde o příběhy dvou velkých královen a fascinujících žen: o první vládkyni Kartága, královnu Dido, a o královnu Kleopatru, vládkyni Egypta. Jedná se o skvěle zpracované dílo, jež umocňuje naprosto strhující hudba v podání orchestru Il Giardino Armonico a zpěv úžasné rakouské sopranistky Anny Prohasky.  Posluchači a milovníci klasické hudby na té nejvyšší úrovni si přijdou na své. 

„Myslím, že Serpent and Fire je zajímavou ukázkou toho, jak orchestr přináší do hudby pomyslný zvuk beranidla. Je to podle mě vlastně jako hard rock nebo heavy metal. Zpěvák se ve své melodii vznáší na divokých vlnách hudby a nechává se unášet nárazy melodie na skaliska.“

Více o Anně Prohasce

 

CHCI NA KONCERT

Důležité informace

Kontakt

Hudbaznojmo, z.s.
Hrnčířská 1/246, 669 04 Znojmo-Přímětice
e-mail: press@hudbaznojmo.cz
tel.: 606 029 286

Informační centrum festivalu

Obroková 10, Znojmo (vedle TIC Znojmo)
provoz: v době trvání Hudebního festivalu Znojmo

Informace o vstupenkách:

vstupenky@hudbaznojmo.cz
tel.: +420 774 443 238

Předprodej vstupenek:

TIC Znojmo , Obroková 10, tel.: +420 515 222 552 

listopad – duben: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–13.00 
květen – červen, září – říjen: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–17.00, Ne 10.00–17.00
červenec – srpen: Po–Pá 08.00–19.00, So 09.00–19.00, Ne 10.00–18.00 

 

 

smsticket