Účinkující

Anna Prohaska

Anna Prohaska

Anna Prohaska (*1983)  je rakouská sopránová operní pěvkyně. Za album Serpent & Fire, které nahrála s Il Giardino Armonico, získala v minulém roce mezinárodní ocenění International Classical Music Awards. I za jiné pěvecké výkony získala vysoce uznávané ceny, čímž se řadí mezi přední pěvkyně z celého světa.

Il Giardino Armonico - světová hvězda ve Znojmě

Il Giardino Armonico - světová hvězda ve Znojmě

Il Giardino Armonico (v překladu Zahrada harmonie) je italský orchestr, který v roce 1985 založili Luca Pianca a Giovanni Antonini. Soubor se dnes řadí k předním světovým hudebním souborům a je vysoce hodnocen odbornou veřejností, kritiky ale i laiky. Specializuje se převážně na barokní a klasicistní hudbu 17. a 18. století. Hraje na dobové nástroje a patří ke špičce v poučené interpretaci.

Jakub Kubín

Jakub Kubín

Jakub Kubín je rodák z Hradce Králové. Již v dětství se vzhlédl v hudbě a to převážně zpěvu, kromě něj se také aktivně věnuje aranžmá skladeb a skládání své vlastní muziky.

Lucie Netušilová Karafiátová

Lucie Netušilová Karafiátová

Altistku Lucii  uvidíme v roli anděla a jako součást sboru Czech Ensemble Baroque

Lukáš Hacek

Lukáš Hacek

Lukáš Hacek se narodil v Čadci na Slovensku. Sem za námi přijel tento tenor kvůli hned třem rolím, jedná se o roli jednoho z mudrců, evangelisty a jako součást sboru Czech Ensemble Baroque.

Mark Kristián Hochman

Mark Kristián Hochman

Pochází z královského města Louny. Zde také poprvé přičichnul k umění, a to ve formě tance. Jeho rolí na festivalové stagioně se stal Spasitel.

Markéta Böhmová

Markéta Böhmová

Soprán z Brna se nám ve stagioně představí v roli anděla a jako součást sboru Czech Ensemble Baroque.

Pavla Radostová

Pavla Radostová

 Špičková pěvkyně, jejíž specializace je vážná hudba ale věnuje se také jazzu, gospelu, muzikálu, pedagogické a koncertní činnosti. Na stagioně se nám představí jako jeden z andělů.

Pavel Šporcl

Pavel Šporcl

Houslový virtuos Pavel Šporcl je jedním z nejžádanějších českých umělců. Díky svému umění,výrazné osobnosti i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších pódiích u posluchačů všech generací. Patronem Hudebního festivalu Znojmo je od prvních ročníků.

Peter Zajíček

Peter Zajíček

Je autorem první publikace ve slovenkém jazyce o interpretaci houslové hudby 17. a 18. století a doma i v zahraničí je vyhledávaným koncertním mistrem a lektorem.

Czech Ensemble Baroque

Czech Ensemble Baroque

Profesionální ansámbl, zabývající se stylovou interpretací děl starších slohových období v autentické interpretaci na dobové nástroje založil dirigent Roman Válek roku 1998. Ansámbl má tři složky: orchestr, vokální ansámbl a sólisty. Dramaturgie tělesa zasahuje do všech žánrů zeména baroka a klasicismu. Členy jsou profesionální instrumentalisté a zpěváci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Německa.

Roman Válek

Roman Válek

Roman Válek, úspěšný český dirigent, který se specializuje na velké vokálně-instrumentální tituly. Je zakladatelem a šéfdirigentem souboru Czech Ensemble Baroque, který se zabývá hudbou 17. až 19. století v duchu stylové interpretace. Jeho uměleckým krédem je dostat na česká pódia stěžejní díla renesanční, barokní a klasicistní literatury v dobové interpretaci.

Jiří Miroslav Procházka

Jiří Miroslav Procházka

Brněnský basbarytonista a pravidelný účinkující Hudebního festivalu Znojmo se dříve představil například v roli Citheróna v Rameauově Platée či v roli Masetta v Mozartově Donu Giovannim. Letos se s ním setkáme ve scénickém provedení oratoria H. Schütze Příběh o Kristu.

Alla Danza Brno

Alla Danza Brno

Spolek Alla Danza Brno – Baroque se zaměřuje na dobově věrné rekonstrukce barokních tanců i autorské choreografie ve stylu „la belle danse“. Ten je spjat zejména s postavou francouzského krále Ludvíka XIV. řečeného „Král Slunce“ a jeho následovníka Ludvíka XV. 

Václav Jeřábek

Václav Jeřábek

Václava Jeřábka, operního zpěváka s výborným pěveckým vzděláním, známe z Českého filharmonického sboru Brno či z Janáčkova divadla v Brně. Rodák z Třeště se nám na festivalu představí jako součást Letní školy barokní hudby souboru Czech ensemble baroque . 

Tereza Válková

Tereza Válková

S nadsázkou řečeno to je renesanční žena vedoucí barokní ansámbl. Tereza Válková je sólová zpěvačka, dynamická klavíristka a mimo dalších právě sbormistryní souboru Czech Ensemble Baroque.

Martin Jakubíček

Martin Jakubíček

Martin Jakubíček je vyhledávanou osobností současné hudební scény. Kromě sólové koncertní činnosti (cembalo, varhany, kladívkový klavír) působí Martin Jakubíček jako umělecký vedoucí renomovaných komorních seskupení. 

Malí géniové 2017

Malí géniové 2017

Vítězové nejuznávanějších celostátních i mezinárodních dětských soutěží vystoupí s mimořádnými hudebními výkony. V podání malých hudebních géniů se můžete těšit na skvělé interpretace děl nejen z protestantského období.

Eleonora Machová

Eleonora Machová

Houslistka, která se specializuje na autentickou interpretaci staré hudby. Absolvovala konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. V současnosti se též věnuje hře na violu da gamba, kterou soukromě studovala u Josého Vázqueze. Od roku 2001 působí pedagogicky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde vyučuje obor hra na barokní housle a ansámblová hra. Každoročně je zvána na mezinárodní semináře a kurzy jako lektorka.

 

Cimbálová muzika Antonína Stehlíka

Cimbálová muzika Antonína Stehlíka

Už jen těžko vypátráme, koho jako prvního ve Znojmě napadla myšlenka založit dětskou cimbálovou muziku. S jistotou však můžeme říci, že prvním, komu se to skutečně podařilo, byl houslista a pedagog tehdejší znojemské Lidové školy umění Antonín Stehlík

Miloš Štědroň

Miloš Štědroň

Miloš Štědroň byl v roce 1994 jmenován univerzitním profesorem. Je pedagogem na Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

Důležité informace

Kontakt

Hudbaznojmo, z.s.
Hrnčířská 1/246, 669 04 Znojmo-Přímětice
e-mail: press@hudbaznojmo.cz
tel.: 606 029 286

Informační centrum festivalu

Horní náměstí 18, Znojmo (sídlo Erste Leasing)
provoz: v době trvání Hudebního festivalu Znojmo

Informace o vstupenkách:

vstupenky@hudbaznojmo.cz
tel.: +420 774 443 238

Předprodej vstupenek:

TIC Znojmo , Obroková 10, tel.: +420 515 222 552 

listopad – duben: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–13.00 
květen – červen, září – říjen: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–17.00, Ne 10.00–17.00
červenec – srpen: Po–Pá 08.00–19.00, So 09.00–19.00, Ne 10.00–18.00 

 

smsticket