14. ročník (2018)

Emilio de' Cavalieri: Svár duše s tělem

Emilio de' Cavalieri: Svár duše s tělem

Scénické provedení nejstaršího oratoria s komickými prvky vzniklo na míru Znojmu a festivalu. Skladba je hudebně-dramatickým zpracováním oblíbeného středověkého literárního motivu, hádky mezi Tělem a Duší o to, kdo z nich je odpovědný za hříchy, kterých se člověk v životě dopustil. Dílo, které položilo základ barokní opeře, vzniklo ze snahy o oživení antického hudebního dramatu.

Hudební večírek pro Znojmo

Hudební večírek pro Znojmo

Jazzy Talking a GROOVE BAND přivítali začínající festival jazzovým a cross-overovým programem na večírku s pochůzkovou degustací festivalových vín.

Setkání festivalů na Heiliger Steinu

Setkání festivalů na Heiliger Steinu

Cimbálová muzika Antonína Stehlíka zahrála k posezení a pikniku bez hranic.

Swingová tančírna

Swingová tančírna

Poprvé v historii festivalu swingová tančírna pod širým nebem. Open air zábava v krásném parku hotelu Savannah nedaleko Znojma. Akci doplnily speciality hotelového šéfkuchaře a pochůzková degustace festivalových vín.

Barokní koncert při svíčkách

Barokní koncert při svíčkách

Romantický večer při svíčkách v podání Brno Baroque Trio rozsvítil hudbou raně barokních italských autorů intimní prostory kaple sv. Václava. Stylový program, který propojuje hudbu plnou konfliktů, dramatičnosti i vášní, naplnil myšlenku sváru duše a těla pečlivě zvolenou dramaturgií koncertu. 

Koncert laureátů Letní školy barokní hudby

Koncert laureátů Letní školy barokní hudby

Osobitý hudební historik Miloš Štědroň představil dobové nástroje a zákulisí poučené interpretace, vítězové letní interpretační soutěže v Holešově 2017 se poté představili v doprovodu orchestru Czech Ensemble Baroque. 

Hudba v ulicích

Hudba v ulicích

Celodenní multižánrový happening, který oživil hudbou zákoutí města Znojma. Více než 100 umělců zahrálo pod širým nebem. 

Koncert uherčického zámku

Koncert uherčického zámku

Netradiční koncert v prostorách uherčického zámku letos představil multižánrový soubor Clarinet Factory, který v roce 2017 získal ocenění Classic Praque Awards. Klarinetové kvarteto se publiku představilo s programem, který mísilo prvky klasické hudby, jazzu, folkloru či ethna se špetkou improvizace a minimalismu. Hudební komunikace, která je souboru vlastní napříč žánry a napříč generacemi, bylo v jejich podání smyslnou hudbou bez hranic.

Sommelierské minimum

Sommelierské minimum

Zážitková vinná degustace pod odborným sommelierským vedením Františka Koudely s projížďkou po vinicích a regionálních vinařstvích na trase Vinobusu. Návštěvníci se během akce blíže seznámili s typickými odrůdami regionu a ochutnali v rámci vstupenky jednotlivé vzorky limitované edice festivalové vinné kolekce, vybrané speciálně pro 14. ročník festivalu předními českými sommeliery.

Komorní koncert při svíčkách

Komorní koncert při svíčkách

Na oblíbeném komorním koncertě v renesančních prostorách Domu umění zazněly pod festivalovým podtitulem Svár duše s tělem  díla autorů starších slohových období (W. A. Mozart, L. van Beethoven) v kontrastu s díly skladatelů 20. století (F. Kreisler, E. Elgar, A. Piazolla). Koncert se konal ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem. 

Tematická degustace světových vín

Tematická degustace světových vín

Exkluzivní degustace mimořádných vín z celého světa. Účastníci ochutnali různorodé vinné vzorky, které ve spojení s festivalovým podtitulem Svár duše s tělem a vody s vínem pečlivě vybral a sestavil znalec vína a šéfredaktor časopisu Wine & Degustation Michal Šetka. 

Pavel Šporcl mezi tělem a duší

Pavel Šporcl mezi tělem a duší

Sólový program patrona festivalu sestavený speciálně pro dramaturgii 14. ročníku Hudebního festivalu Znojmo. Během večera zazněla kontrastní díla podtrhující myšlenku sváru duše s tělem, které spojuje technická náročnost skladeb s jejich překrásnou melodičností (G. Tartini, N. Paganini, Schnittke, J. S. Bach a díla dalších autorů). 

Hostina na zámku

Hostina na zámku

Koncert spojený s nezapomenutelným gastronomickým zážitkem v úžasném prostoru Sálu předků na vranovském zámku. Zámek zažil snoubení pokrmů s víny pod dohledem zkušeného znalce vína, netradiční menu sestavené vyhlášeným šéfkuchařem a dobový tanec s hudbou ve stylové interpretaci.

Koncert malých géniů

Koncert malých géniů

Vítězové nejuznávanějších dětských soutěží mladých talentů vystoupili s mimořádnými hudebními výkony.

Pavel Šporcl Trio

Pavel Šporcl Trio

Společné vystoupení bratrů Šporclových poprvé v tomto složení ve Znojmě. Mimořádný koncert klavírního tria ve složení Pavel Šporcl (housle), Petr Šporcl (violoncello) a Karel Košárek (klavír), kteří vytvořili pro Hudební festival Znojmo společný projekt na míru festivalové dramaturgii s programem dvou poutavých klavírních trií plných rozporuplností od F. Mendelssohn-Bartholdyho a P. I. Čajkovského. 

Koncert znojemských hudebníků

Koncert znojemských hudebníků

Hudební pocta rodáků svému městu v orchestrálním obsazení znojemských hudebníků se sólisty – Markem Filipem (housle), Břeňkem Vybíralem (violoncello) Danou Šťastnou (zpěv) a Terezou Novou (flétna). Na koncertě zazněla díla Johanna Sebastiana a Johanna Christiana Bacha, koncert pro altovou flétnu a orchestr Alessandra Scarlatiho, Vivaldiho koncerty pro smyčcový orchestr a cembalo a díla dalších autorů.

Prague cello quartet hraje na dřeň

Prague cello quartet hraje na dřeň

Charitativní koncert na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně. Unikátní český soubor čtyř profesionálních violoncellistů nabídl koncertní show složenou nejen ze známých skladeb klasických mistrů, ale i populárních melodií, či jazzových rockových či popových hitů. To vše v originální úpravě pro čtyři violoncellisty a jejich nástroje.

Cimbál, víno - duše, tělo

Cimbál, víno - duše, tělo

A když bylo před kostelem, hádala sa duša s tělem... Humorně laděný hudební program Cimbálové muziky Antonína Stehlíka a jejích hostů. Akci provázela řízená vinná degustace.

(Ne)vážný koncert

(Ne)vážný koncert

Netradiční vážně nevážný koncert v běžně nepřístupných prostorách národní kulturní památky. Zazněla Ensalady Matea Flechy v podání vokálního souboru Czech Ensemble Baroque, doplněný o orchestrální hráče. Koncert obohatila rytmická sekce ve složení Emil Machain a Ester Švábková. Součástí koncertu byla benefiční dražba vín, jejíž výtěžek půjde na rekonstrukcí jízdárny Louckého kláštera ve Znojmě. 

Koncertní piknik v NP Podyjí

Koncertní piknik v NP Podyjí

Hudebně gastronomický zážitek v pod širým nebem v lůně nádherné přírody Národního parku Podyjí. Jazzová pohoda s přáteli a kapelou Melody Boys z Melody Makers nad dobrým vínem a piknikovými košíky chutných dobrot. Součástí byla i vycházka s průvodcem do přírody Národního parku Podyjí.

Il Giardino Armonico

Il Giardino Armonico

Slavnostní závěrečný koncert festivalu v režii proslulého italského ansámblu, který se specializuje na stylovou interpretaci hudby 17. a 18. století. S programem Serpent & Fire doprovodí cenami ověnčený orchestr s dirigentem Giovannim Antoninim sopranistku Annu Prohasku.

Důležité informace

Kontakt

Hudbaznojmo, z.s.
Hrnčířská 1/246, 669 04 Znojmo-Přímětice
e-mail: press@hudbaznojmo.cz
tel.: 606 029 286

Informační centrum festivalu

Horní náměstí 18, Znojmo (sídlo Erste Leasing)
provoz: v době trvání Hudebního festivalu Znojmo

Informace o vstupenkách:

vstupenky@hudbaznojmo.cz
tel.: +420 774 443 238

Předprodej vstupenek:

TIC Znojmo , Obroková 10, tel.: +420 515 222 552 

listopad – duben: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–13.00 
květen – červen, září – říjen: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–17.00, Ne 10.00–17.00
červenec – srpen: Po–Pá 08.00–19.00, So 09.00–19.00, Ne 10.00–18.00 

 

smsticket