twitter facebook
Česky | English | Deutsch
Hudební festival Znojmo     |     Jazzfest Znojmo     |     Festival vína VOC Znojmo
 

novinky

28.6.2016 - VLTAVA PŘENESE ZE ZNOJMA DONA GIOVANNIHO DO ÉTERU
Posíláme skvělou zprávu všem milovníkům opery, kteří se do Znojma nemohou přijít podívat na očekávanou ...


24.6.2016 - PTEJTE SE NA CO CHCETE PREZIDENTA FESTIVALU...
a on odpoví, na co bude chtít.. Až do 3. července na Opera Plus. Najdete ...


22.6.2016 - HUDBA V ULICÍCH NABÍZÍ OBZVLÁŠTĚ PESTRÝ PROGRAM
Úterý 19. července Hudba v ulicích - program HORNÍ NÁMĚSTÍ Cimbálová muzika cimbalMEN – poněkud ...


20.6.2016 - POZOR ZMĚNA !
Začátek koncertu Czech Ensemble Baroque & Choir (24.7.) s názvem ,,(K)rok k festivalu 2017" se přesouvá z 19:00 ...


Vážení festivaloví přátelé, milovníci hudby a vína,

Hudební festival Znojmo od loňského barokního Německa míří letos do klasicistní Vídně. Dvanáctý ročník věnujeme 260. výročí narození Wolfganga Amadea Mozarta a na setkání s geniálním skladatelem vás zveme ve Znojmě od 7. do 24. 7. 2016.

Patronem festivalu bude - stejně jako v předchozích deseti letech – geniální houslový virtuóz Pavel Šporcl, který připravuje pro festivalové publikum tři koncerty, z nichž jeden odehraje na spřáteleném festivalu v Retzu.
Vedle jeho mistrovství bude letošní největší událostí nastudování unikátní festivalové operní stagiony Don Giovanni v hlavní roli s operní hvězdou první velikosti Adamem Plachetkou, sólistou Státní opery ve Vídni a Metropolitní opery v New Yorku. Publikum uslyší patrně nejslavnější Mozartovu operu v podání Czech Ensemble Baroque Orchestra a Choir pod taktovkou Romana Válka.

Festivalová představení a koncerty se budou opět konat na různých místech Znojma i v jeho krásném okolí včetně Národního parku Podyjí. Hudba bude znít nejen v jeho úchvatné přírodě, ale také v historickém centru města, na nádvoří minoritského kláštera, v jízdárně kláštera v Louce, v kostelích a na zámcích.
Charakteristickým se pro znojemský festival stalo spojení nádherné hudby a špičkového vína, kdy je každý koncert zaštítěn jedním z regionálních vinařů. Každoročně příjemnou atmosféru ve spojení obou veličin proto dodržíme i letos.

Festival vloni navštívilo téměř třináct tisíc návštěvníků. Těší nás, že srovnatelnou návštěvnost si drží už sedm let a věříme, že minimálně stejný počet vás, spokojených posluchačů navštíví festival i letos.
Děkujeme za vaši přízeň. Těšíme se na viděnou od 7. do 24. července na Hudebním festivale ve Znojmě!Festival se koná pod záštitou:

Pavla Šporcla, patrona Hudebního festivalu Znojmo

Vlastimila Gabrhela, starosty města Znojma

Daniela Hermana, ministra kultury České republiky

Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje

Jiřího Němce, radního Jihomoravského kraje

 
 
 
© 2010 - Design by Bravissimo - webmaster Kouda